Мене, як депутата районної ради, як голову постійної комісії з питань регламенту, етики, законності, контролю за виконанням рішень ради та делегованих повноважень, особливо цікавлять зміни щодо місцевого самоврядування, якими повинна здійснюватись децентралізація влади. Вважаю, що варто було б деталізувати наступне.
Стаття 141 свідчить про обрання депутатів місцевих рад терміном на 5 років, але не вказує, на якій основі це відбуватиметься: чи самовисуванням, чи за рекомендацією політичних партій. Гадаю, що депутатів сільських, селищних, міських та районних рад повинні обирати мажоритарники — місцеві громади. Окрім того, має бути механізм відкликання депутата, котрий не виправдав їх довір’я.
Щодо депутатів обласних рад — можливий варіант змішаної системи: частина мажоритарників, частина — за політичними партіями. Можливий і такий варіант: аби всіх депутатів облрад обирали за партійними списками.
Стаття 142 добре твердить про матеріальну і фінансову основу місцевого самоврядування, але не вказує, яка частина загальнодержавних податків йде на місцеві потреби: 1/4, 1/3, 1/2. Бо що вартує місцева влада без фінансового підкріплення?
Василь ГЕЙНІШ.
|