Отже, відбулась ХХVІІ сесія Глибоцької районної ради VI скликання, на якій головував керівник представницької влади району Григорій Ванзуряк. Протягом двох з половиною годин депутати обговорили два десятка питань, винесених на порядок денний.
Зокрема, начальник фінуправління райдержадміністрації Степанія Шородок доповіла про виконання районного бюджету за 2013 рік. Своїм рішенням депутати внесли зміни до бюджету на поточний рік. Також заслухали інформацію керуючого справами райради Аркадія Бужака щодо реагування на депутатські запити.
Голова районної ради поставив на голосування внесення до порядку денного понад 20 нових запитів депутатів, які були спрямовані за приналежністю.
Зміни до програми «Турбота»
Районна рада прийняла рішення розширити коло осіб, які можуть отримати матеріальну допомогу, внесенням змін до районної комплексної програми соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота». Віднині передбачено надавати допомогу громадянам, які постраждали в результаті пожежі, зсувних процесів, повені у розмірі до 5 прожиткових мінімумів (для працездатних осіб) на момент звернення.
Матеріальну та натуральну допомогу також зможуть отримати громадяни, які нині мешкають у Глибоцькому районі і які прибули для постійного проживання або тимчасово переселені на територію району з АР Крим, м. Севастополь та інших областей України.
Сесія затвердила нові кадри
На підставі поданої заяви сесія районної ради відкликала з посади голови постійної комісії районної ради з питань економіки, бюджету та фінансів Валентину Романюк. Замість неї головою цієї комісії обрали депутата Світлану Ковальову. Вона займала цю посаду у попередньому скликанні.
Депутати також призначили начальником комунального районного БТІ Аркадія Сучевана, а начальником Глибоцького районного підприємства капітального будівництва став депутат районної ради Георгій Шкробанець. Їх попередники Дмитро Лазоренко та Микола Скутар перейшли на інші роботи.
НКРЕ відповідає депутатам
На звернення депутатів районної ради від 14 березня ц.р. щодо перегляду постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) від 17.01.2013р. №32 «Про затвердження Правил приєднання електроустановок до електричних мереж», НКРЕ направило на адресу районної ради відповідь, у якій, зокрема, зазначено, що з 1 січня 2013 р. в результаті внесення змін до чинного законодавства відбулось спрощення процедури приєднання до електричних мереж в залежності від типу електроустановок замовників, їх потужності та відстані, на якій вони розташовані від існуючих електричних мереж електропередавальних організацій.
Зокрема, введене поняття «стандартне» приєднання, під яким розуміється максимально спрощена процедура приєднання електроустановок замовника, що не перевищує 300 метрів по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання, яке диференціюється за ступенями потужності: перший ступінь — до 16 кВт включно (з 01.01.2013р.); другий ступінь — від 16 до 50 кВт включно (з 01.01.2015р.); третій ступінь — від 50 до 160 кВт включно (з 01.01.2017р.).
Так, при приєднанні електроустановок замовника до електричних мереж зменшено кількість процедур — з 12 до 5 (при стандартному приєднанні), скорочено терміни приєднання — з 285 днів до 42 (при стандартному приєднанні — 1-й ступінь стандартного приєднання), а також знижено середньостатистичну вартість приєднання для 1-го ступеня стандартного приєднання на 38 відсотків: з 1460 грн/1 кВт — до 900 грн/1 кВт.
Дмитро Кодович.
|